Strona o Piśmie Świętym - strona główna
top1_logo.gif (2477 bytes)


poznawać Pismo Święte

informacje o Biblii




Biblia w Internecie

W Sieci są dostępne liczne przekłady Pisma Świętego. Coraz więcej z nich jest ze sobą zintegrowanych w sposób umożliwiający ich porównywanie. Zebraliśmy tutaj tylko kilka przykładów takich miejsc, a wyczerpujące informacje można znaleźć na stronach:
BibliePolskie.pl - są na niej linki do ogromnej ilości przekładów, również w wersji audio.
biblia.info.pl - biblioteka kilkunastu polskich i kilkudziesięciu innych przekładów, dostępnych online, z wyszukiwarką (na serwerze biblia.net.pl)

Coraz więcej polskich przekładów można także znaleźć w dostępnych bezpłatnie programach biblijnych (m.in. częściowo spolszczony, obsługujący pełny katolicki kanon biblijny program e-Sword). Piszemy kilka słów o tych progamach na osobnej stronie.

Teksty Pisma Świętego:

Biblia Tysiąclecia (na Stronie Biblijnej UAM), tekst IV wydania

Biblia Warszawsko-Praska (tekst tego przekładu jest dostępny również jako moduł programu eSword - jako jedyny udostępniony nieodpłatnie katolicki przekład biblijny, dzięki życzliwości ks.biskupa Kazimierza Romaniuka)

Biblia Jerozolimska - tekst Biblii Tysiąclecia z komentarzami / odnośnikami z Biblii Jerozolimskiej (pdf)

New Jerusalem Bible (język angielski) - najczęściej czytany katolicki przekład biblijny

Komentarze:

Strona biblia.wiara.pl jest przykładem jednej z wielu stron zawierających rozważania czytań, ale też - na podstronie "Zrozumieć Słowo" - zawiera ona liczne komentarze bilijne.
Jak piszą Autorzy, mają one "ukazywać fragmenty Pisma Świętego przewidziane w Liturgii w kontekście historycznym, kulturowym i teologicznym." Gorąco polecamy!

Księga Apokalipsy - komentarz oparty na rozważaniach Kręgu Biblijnego z parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu (zamieszczony na stronie apologetycznej Eleos)

Audio:

biblijni.pl - strona na której znajdziesz Biblię Tysiąclecia w układzie czytań liturgicznych. Możesz tu również wyszukać dowolny jej fragment audio.

Nowy Testament w języku greckim tekst Wescott-Hort Greek New Testament 1881, czyta Marilyn Phemister, jest to prywatna strona amerykańska (real audio, mp3 do pobrania, z zachętą do redystrybucji i interesującym amerykańskim akcentem:)).

Talking Bibles: to projekt, na którego stronach znajdzesz m.in. Stary Testament audio w języku hebrajskim (obok pięćdziesięciu innych wersji językowych!).

Musimy też w tym miejscu wspomnieć o projekcie Biblia Audio - Superprodukcja - jest to płatna aplikacja. Biblię Tysiąclecia czyta pięciuset aktorów i aktorek, a projekt pisze o sobie tak: "Nagraliśmy największe słuchowisko radiowe w Europie!". I trzeba pamiętać, że jest to słuchowisko, czyli pewnego rodzaju interpretacja, która nie zawsze musi się podobać (intonacja, podkład muzyczny itp.).

Jeśli chcesz umieścić tu link do swoich (lub Tobie znanych) zasobów, prosimy o kontakt!




przejdź na następną stronę serwisu
Biblia - prywatna strona o Piśmie Świętym. 2003-2024